FANDOM


Xandrius Wielki (454 p.n.e. - 427 p.n.e.) - eolijski dowódca, władca, pogromca Basilicusa.

Xandrius narodził się w 454 roku p.n.e. na terenie starożytnej Eolii. W wieku zaledwie 22 lat pokonał smoka Basilicusa i z jego pomocą stworzył największe imperium od czasów Zahareda. Życzenie brzmiało: "Służ lojalnie mnie i wszystkim moim synom". Kampania, trwająca od 432 r. p.n.e do 427 r. p.n.e. przyniosła Eolii tereny południowej i wschodniej Wanadii, Khemre, ziemie Sunniru, aż do Dekanu.

W czasach swego panowania Xandrius zgromadził wiele cennych woluminów i pergaminów, które umieścił w zbudowanej przez siebie Bibliotece na terenie Khemre. Jednak ta spłonęła w większości podczas pożaru w 50 r. p.n.e.

W 427 r. p.n.e. Xandrius umarł w Sunnirze na nieznaną chorobę, nie zostawiając potomków. Jego grobów po dziś dzień nie został odnaleziony. Wiadomo, że Basilicus po śmierci swego pana strawił ogniem wszystkich żołnierzy z kilkutysięcznej armii Xandiusa, po czym odszedł.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki