FANDOM


Trolle to dumne istoty o ognistorudych włosach, bladej skórze, ostro ciosanych rysach twarzy oraz krępej budowie ciała. W Wanadii zamieszkiwały pierwotnie jej północną i środkową-wschodnią część. Tam też są ich największe skupiska. Dużą liczbę trolli można znaleźć także w Alfheimie. Znaleźli się oni tam w wyniku wypraw rabunkowych.

Cykl życia trolliEdytuj

Młode trolleEdytuj

Dzieci trolli są małe, szybkie, zwinne i niesamowicie niesforne. Mają zdolności magiczne, lecz przypominają one raczej dzikie talenty, niż kontrolowane czary. Te małe diablęta są prawdziwą zmorą nowoczesnego systemu edukacji. Stanowią swego rodzaju stereotyp młodego rozrabiaki.


Są swego rodzaju potworkami, słabo adaptującymi się do miejskiego życia. Czasem potrafią wyrządzić prawdziwe szkody swoimi psotami. Młode trolle są też bardzo samodzielne, znacznie bardziej niż np. dzieci ludzi. Wcześniej odłączają się od matek.

Dorosłe trolleEdytuj

Trolle dorosłe tracą zdolności magiczne. Stają się za to wysokie, silne i potężne. Ich twarze wyglądają jak wyciosane z marmuru i granitu. Pełne dostojeństwa i harmonii, nie są uważane za rasę brzydką. Z biegiem lat trolle przybierają na masie, jednak nie zmienia się ich intelekt czy sprawność fizyczna - aż do czasu Przemiany.

Stare trolleEdytuj

Stary troll jeśli czuje, że następnego dnia może obudzić się pośród zwłok swoich bliskich porządkuje wszystkie swoje sprawy, żegna się z rodziną po czym oddala się. Rano, natomiast, odbywa się pogrzeb, na którym wszyscy wspominają nieboszczyka z należytą mu czcią i cieszą się, że to dziadek leży w trumnie a nie oni.