FANDOM


Butcher

Rzeźnik z Lyonesse

Rzeźnik z Lyonesse to legendarny seryjny morderca, grasujący w Lyonesse i nieuchwytny od prawie stu lat (pierwsze morderstwo datuje się na 1803). Szaleniec rozczłonkowuje swoje ofiary na małe kawałki. Stał się obecnie już postacią na poły legendarną i stanowi jedną z największych legend miejskich dzisiejszych czasów.

Znane są dwie większe serie napadów Rzeźnika, w 1803 i 1833. W obu przypadkach w ciągu kilku tygodni zabójca zabił kilkanaście osób. Nie udało się złapać sprawcy i obecnie każde zmasakrowane ciało społeczeństwo przypisuje Rzeźnikowi, choć oficjalnie Alven Yard ogłosił, że są to jedynie dzieła naśladowców.

Działalność mordercy wydaje się być powiązana z występowaniem Mgły, choć nikomu nie udało się tego udowodnić, ani też znaleźć wyjaśnienia tej zależności.

Podczas serii z 1803 władze miejskie utworzyły specjalną grupę śledczą, z której powstał później słynny Alven Yard.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki