FANDOM


Kingsplace - jedna z dzielnic Lyonesse , leżąca w centrum miasta, na południowym brzegu Tetery .

Ta dzielnica ma dwie twarze. Zamieszkujący ją ludzie stanowią idealny przykład uczciwej i ciężko pracującej klasy średniej. A zarazem symbol drobnomieszczaństwa, hipokryzji i braku tolerancji dla inności. Tu liczy się piękna fasada i pozory, a drobiazgi w stylu sumienia schodzą na drugi plan.

Z drugiej strony w południowej części dzielnicy znajduje się Uniwersytet w Lyonesse, miejsce zamieszkałe przez ekscentrycznych pracowników naukowych oraz studentów nieznających wszelkiego umiaru i ograniczeń. Alkohol leje się w akademikach strumieniami, a szalone pomysły w stylu przeniesienie przy pomocy magii nagrobka na środek kampusu są na porządku dziennym.

Oba żywioły ludzkie nie darzą się nawzajem szacunkiem, ale też potrafiły współistnieć w spokoju przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki