FANDOM


Guntryk - krasnoludzki książe wotański, pierwszy smoczy pogromca.

W 629, w górach Wotanii Guntrykowi udało się pokonać Wormunda i wypowiedział życzenie, które brzmiało: "Kiedy ja lub któryś z moich potomków wezwiemy cię, przybędziesz i wykonasz to, czego od ciebie zażądamy.'" Nieznana jest nazwa i rodzaj broni z jaką związał Wormunda Umową.

Guntryk znany był jako rozsądny i sprytny polityk. Nigdy nie wezwał Wormunda, lecz sława pogromcy i groźba użycia smoka pozwoliły mu na stworzenie imperium. Zajął Wotanię i inne terytoria, i panował nimi do śmierci.

Gdy Guntryk umarł, o tron zaczął toczyć się spór pomiędzy jego synami. Jeden z nich, by zyskać władzę, wezwał Wormunda i rozkazał mu zabić swych braci. Wormund spełnił życzenie, a będąc już wolnym, zabił również tego, który go wezwał, po czym zniknął. Ród Guntryka wygasł, a Wormund dopiero 200 lat później spętany został Umową, narzuconą przez prawnuka Wotana - Rutricha

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki