FANDOM


Garwitnir to stalowy smok, od lat pozostający na służbie Alfheimu.

Związanie UmowąEdytuj

Grawitnir pojawia się na kartach historii w roku 735 jako smok pokonany przez Uttera z Alfheimu. Z legend wiemy, iż został pokonany podstępem, przy pomocy magii.

Smok był pierwszym, którego związano zmodyfikowaną wersją Umowy, zobowiązując go do posłuszeństwa posiadaczowi Malvadora, miecza Uttera.

Udział w Wojnach SmoczychEdytuj

Grawitnir, podobnie jak inne smoki, brał cznny udział w działaniach wojennych podczas Wojen Smoczych.

W roku 1880, w wyniku starcia z Pierwszą Wotańską Dywizją Pancerną podczas bitwy pod Mitteleup, gad został śmiertelnie ranny. Zdołał jednak wycofać się i zbiec na Wyspy.

Pierwszy stalowy smokEdytuj

Umierający Grawitnir zgodził się wyjawić sekret tworzenia Nazwanych Golemów, w zamian za obietnicę, że pierwszy z nich zostanie nazwany jego własnym Prawdziwym Imieniem.

Wraz ze śmiercią smoka Umowa zawarta z Utterem została wypełniona. Po przebudzeniu w stalowym ciele Grawitnir miał być wolny, jednak do produkcji golemicznego ciała dodano metal ze stopionego Malvadora, wiążąc tym samym smoka na powrót.

Grawitnir służy władcom Alfheimu do dziś.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki